Oprócz biegania po Karkonoszach i Izerach, rozmowach o planowaniu, odżywianiu i strategii na biegach ultra, planuję zajęcia linowe i zaznajomienie ze sprzętem autoasekuracyjnym do bezpiecznego pokonywania ferrat.

Kiedy?
  21-24 czerwiec 2018.

Gdzie?
Karkonosze - Schronisko na Hali Szrenickiej; doskonałe miejsce na wypad w kierunku Śnieżki lub w Góry Izerskie.

Po co?
By dobrze i miło spędzić czas w oderwaniu od asfaltu, sprawdzić się na szlaku górskim, przygotować się do biegania zimowego, zasmakować biegów górskich oraz dotyku skały i żelaza na pierwszej via ferracie.

Ile to kosztuje?
1000 zł za pobyt od czwartkowego wieczoru, ewentualnie 700 zł za pobyt od piątkowego wieczoru.

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 300 zł w ciągu 3 dni od zgłoszenia, jednak nie później niż do 16 października. Zaliczka jest bezzwrotna.

Co jest w cenie?

3/2 noclegi w schronisku: pokoje dwu- lub trzyosobowe zgodne ze standardem schroniska, śniadania - dowolna pozycja z aktualnego menu, np. zestaw śniadaniowy lub jajecznica na boczku itp. z kawą lub herbatą; spotkania indywidualne i zajęcia grupowe, opieka instruktora, ubezpieczenie NNW.

Program:
(może ulec niewielkim zmianom w zależności od profilu, możliwości i chęci uczestników)

Czwartek:

16:00-18:00 - Dotarcie do schroniska (czas podejścia ze Szklarskiej Poręby ok. 90 minut)

19:00-20:30 - Wejście na grań i truchcik z czołówkami w kierunku Śnieżnych Kotłów

21:15 - Spotkanie organizacyjne: oficjalne rozpoczęcie obozu, powitanie uczestników

Piątek:

8:30 - Śniadanie

10:30 – Wybieganie całodniowe z przerwami na odżywianie. Biegniemy po czeskiej stronie w kierunku Szpindlerowego Młyna, wracamy granią przez Śnieżne Kotły lub odwrotnie - w zależności od pogody. Poznajemy techniki biegowe i „urok” długich zbiegów i podejść. Wracamy przed zmrokiem rozciągamy się i jemy kolację.

20:00 - Zapoznanie się ze sprzętem ferratowym. Przygotowanie do pierwszej trasy. Omówienie technik, sprzętu i zagrożeń na jakie możemy trafić.

Sobota:

8:00 – Śniadanie

9:30 – Zbiegamy do Szklarskiej i jedziemy na Via ferrata Vodni Brana nad Izerą. Krótka, łatwa i pięknie położona ferrata blisko granicy. W sam raz by poznać urok ferrat i zaplanować wyjazd w np. Dolomity. Krótki opis można znaleźć tu http://wyszedlzdomu.pl/vodni-brana-nad-izera/.

18:00 – Obiadokolacja

19:30 – Rozmowy o bieganiu i górach

Niedziela:

8:30 – Śniadanie

10:00 – Trening biegowy trasą Półmaratonu Karkonoskiego

14:30 – Obiad

15:30 – Zakończenie obozu